
Tagasiside:
Perspektiivi joonistades võiksid kavandil silmapiiri selge joonena lõpuni nähtaval hoida. Pilti vaadates tekib mul küsimus kas joonistasid seistes või istudes? Silmapiiri kõrgus ukse suhtes näitab, et seistes.
Loomulikuma tulemuse saamiseks on soovitav koondumispunktid viia võimalikult kaugele, kahe punkti perspektiivi puhul paberi pealt välja. Nii väikses ruumis nagu pildilt paistab, saab silmale usutavama tulemuse, kui ei üritata korraga kaadrisse saada nii põrandat kui lage.
Hetkel oled püüdnud sama joonistuse peale ära mahutada nii tsentraalperspektiivi kui kahe punkti perspektiivi. Joonistusi uurides leidsin koondumispunkti kapist. See tähendab, et nii parempoolse seina kui vasakpoolse seina põrandaliistud peaksid koonduma samasse punkti. Hetkel ma ei usu sinu joonistuse paremat serva (seda tumedat triibulist pinda põrandal). Võiksid üle vaadata ka ukseaugu proportsioonid. Kui kõrge on uks laiuse suhtes? Kui jagad ukseaugu risti pidi pooleks, mis kujundid sa saad? Kas ruudud või ristkülikud
Esimene pilt on pärast väikest parandust kindlasti parem! Võiksid veel mõelda, et mis selles pildis on kõige tähtsam. Kuhu sa tahaksid vaataja pilgu kõige esimesena püüda? Need on kunstniku subjektiivsed otsused. See mida pead tähtsamaks võiks olla kontrastsem ja tumedam, vähem oluline hallim, heledam. Hetkel on sinu pilt üle kogu paberi pinna liiga võrdse jõuga joonistatud. Kui soovid luua suuremat ruumilisuse illusiooni rõhuta tumedama joonega lähemaid pindu (uksepiidad paremal ja vasakul).

Tagasiside:
Pühapäevane tsentraalperspektiiv on väga hea. Aga vaata ka seda pilti mõttega, et mis on kõige olulisem koht selles pildis sinu jaoks. Mida peaks vaataja esimesena märkama?




















































